06 września 2023
Najnowsza kolekcja lamp OTI powstała we współpracy z Dominiką Drezner-Ilczuk, utalentowaną i zdolną projektantką, laureatką prestiżowej nagrody RedDot.
Oprawa OTI jest wyjątkowo wytrzymała i estetyczna dzięki wykonaniu z aluminium, które zostało precyzyjnie ukształtowane za pomocą procesu wyoblania. Ten proces gwarantuje nie tylko trwałość, ale także elegancki, minimalistyczny wygląd oprawy. Źródłem światła w tej oprawie jest zaawansowany system LED o wysokim współczynniku oddawania barwy (CRI) przekraczającym 90, co oznacza, że obiekty oświetlone tą oprawą wyglądają naturalnie i wiernie odwzorowane pod względem kolorów. To szczególnie ważne w wielu zastosowaniach, gdzie dokładność kolorów jest kluczowa, na przykład w sklepach, galeriach sztuki czy miejscach pracy, gdzie potrzebna jest dokładność w rozróżnianiu kolorów. Ponadto, masz możliwość wyboru preferowanej barwy światła, w zależności od twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Dostępne są trzy opcje: ciepła temperatura barwowa 3000K, nieco bardziej neutralna 3500K lub chłodniejsza 4000K. Dzięki temu możesz dostosować oświetlenie do konkretnego miejsca i zadania, tworząc optymalne warunki dla komfortu i efektywności.
Stworzenie lampy OTI miało na celu danie możliwości tworzenia i zmiany wyglądu lampy bez potrzeby inwestowania w nowy produkt. W obrębie naszego rozwiązania wystarczy zmienić oprawę i umieścić ją na już istniejącej bazie aby uzyskać nowy charakter. Jest to podejście innowacyjne po kątem logistyki i organizacji sprzedaży, oraz zaangażowania klienta. Aby uzyskać 4 różne lampy wystarczy zamienić jeden element, a nie cały system składający się z podsufitki, systemu zawiesi, profili i rodzaju nośnika dla źródeł światłą, opraw. Rynek zwykle oferuje produkty skończone, niedające możliwości późniejszych zmian w obrębie wyglądu lampy. Jako producenci widzimy tu aspekty ekonomiczne, techniczne, logistyczne oraz ekologiczne.
Rodzina lamp OTI proponuje nam inny model organizacji od strony producenta. Przekłada się to na korzyści w wielu dziedzinach wchodzących w skład działalności firmy. Aspekt ekologiczny widzimy w zmniejszeniu emisji co2 podczas produkcji. System zajmuje mniejszą przestrzeń magazynową co również przekłada się na rachunek ekologiczny. W ramach potrzeby nie produkujemy całej lampy tylko wybrane elementy rodziny. W momencie gdy klient zapragnie zmian w wystroju oświetlenia może skorzystać z oferty kupna innej oprawy z rodziny OTI i zamontowania jej do posiadanej już bazy. Takie działanie również wpływa wielopłaszczyznowo na ekologię.
Proces wytworzenia całej serii lamp OTI jest uproszczony, ponieważ bazuje na jednej bazie znajdującej się w każdej lampie z prezentowanej serii. To upraszcza proces produkcyjny co wpływa na emisję co2. Również widzimy pozytywne aspekty w transporcie, oraz logistyce magazynowania. W momencie wpłynięcia zapotrzebowania na dany model, dział produkcyjny składa z gotowych elementów lampę lub dorabia brakujący element. Lampa jest intuicyjna w swojej formie. W momencie gdy klient zapragnie zmian może kupić inną oprawę i samodzielnie zamocować ją na już posiadanej bazie. Forma oprawy jak i technologia pozwalają na samodzielną podmianę.